Kalendārs

Ieteikumi drošai un patīkamai atpūtai uz jahtas


Atpūta uz jahtas var nest daudz priekpilnu mirkļu kā jau visi atpūtas veidi, kas saistīti ar atrašanos dabā. Tomēr, lai atpūta būtu īpaši patīkama un to nesabojātu pārpratumi, esam sagatavojuši dažus ieteikumus.
•    Kapteinis ir galvenais! Burāšana ir atpūtas veids, kas prasa ievērot drošības nosacījumus. Lai gan esat izīrējuši jahtu ar apkalpi, kas rūpējas par brauciena drošību, arī Jums ir pienākums ievērot drošības pasākumus. Tos Jums darīs zināmus kapteinis un viņa uzdevumā -  apkalpe. Un viņi nejoko! Ja pasažieru rīcība apdraud burāšanas drošību, kapteinis nekavējoties dosies uz tuvāko ostu un pārtrauks braucienu. 
•    Izvēlieties ērtu un laika apstākļiem atbilstošu apģērbu. Lai gan burāšanas sezona Latvijā ir vasarā, tomēr laika apstākļi var būt ļoti mainīgi un ne vienmēr dāvāt tikai saulainus un patīkamus laika apstākļus. Atcerieties, uz ūdens vienmēr ir krietni vēsāks un vējaināks! Tādēļ iesakām vienmēr nodrošināties ar siltu un vēju/ūdeni necaurlaidīgu apģērbu. Tad ar pilnu krūti izbaudīsiet arī lietainas dienas skaistumu. 
•    Atbilstoši apavi ir drošas burāšanas pamatā. Uz jahtas ir aizliegts uzkāpt ar augstapēžu vai platformas apaviem, jo varat traumēt sevi paklūpot vai paslīdot. Savukārt iešļucenes var noslīdēt no kājām un radīt traumu risku, bet basas kājas ir viegli sasist vai nobrāzt. Tādēļ iesakām izvēlēties ērtus, drošus un neslīdošus apavus.
•    Neaizmirstiet par saules brillēm un aizsargkrēmu. Lai gan esam pieraduši gausties par mākoņainām un lietainām vasarām, uz ūdens tāpat būs nepieciešams gan saules aizsargkrēms, gan saulesbrilles, gan cepure ar nagu.
•    Uz ūdens vienmēr ir laba apetīte! Iesakām nodrošināties ar uzkodām un dzērieniem. Uz jahtas ir aizliegts lietot sarkanās ogas un to dzērienus, lai neatstātu neiztīrāmus traipus uz speciālās krāsvielas klātajām virsmām, kā arī taukainus ēdienus, kas var padarīt virsmas slidenas un radīt papildus trauma risku. Tomēr atliek pietiekami daudz iespēju garšīgām pusdienām. Iesakām ņemt līdzi arī vienreizējos traukus, jo stikla trauku lietošana drošības apsvērumu dēļ ir aizliegta.
•    Neatstājiet nepieskatītus priekšmetus! Gan fotoaparāts, gan telefons, gan ēdiena šķīvis vai dzēriena glāze itin viegli var pārkrist pār bortu un neatgriezeniski kļūt par Neptūna īpašumu. Ņemiet vērā, ka ūdenī iekritušo priekšmetu makšķerēšana no jahtas ir praktiski neiespējama ūdens nepārtrauktās kustības dēļ. Tādēļ – šķīvi un glāzi turiet rokās, bet vērtīgas lietas novietojiet jahtas korpusā vai izmantojiet fiksējošas lences.
•    Mēru, tikai mēru! Uz jahtas nav aizliegts lietot alkoholiskos dzērienus, bet aicinām īpaši ievērot mērenību, lai neapdraudētu sevi un apkārtējots. Neaizmirstiet – atrašanās uz ūdens ir papildus bīstamības faktors.
•    Aizmirstiet par laiku! Lai gan jahtas noma ir piesaistīta konkrētam laikam, nebalstiet savus tālākos plānus uz konkrētu laiku, kurā izkāpsiet krastā. Mainīgo dabas apstākļu – vēja, viļņu, ūdens straumju – ietekmē brauciens var negaidīti ieilgt.
•    No Internet! Jā, lai gan Latvija lepojas ar izcilu internet pārklājumu, uz ūdens nemaz ne tik tālu no krasta tā var nebūt. Galu gala – ne jau ekrānā ir jāskatās, bet gan apkārt - izbaudiet!
•    Bērns – īpašs pasažieris. Pirms došanās izbraucienā ar jahtu iesakām vecākiem bērnus sagatavot – pārrunājiet jautājumus, kas saistīti ar drošību uz ūdens. Paskaidrojiet bērnam, ka jahta nevar piestāt krastā nekavējoties vai jebkurā izvēlētā vietā, tādēļ brauciens ir jāturpina līdz ostai. Atgādiniet, ka kapteiņa norādēm ir noteikti jāseko. Brīdiniet par nepieciešamību nēsāt glābšanas vesti. 
•    Jūriņ’ prasa sudrabiņu! Ticējums vēsta, ka katram, kurš pirmo reizi iziet jūrā caur jūras vārtiem ir jāziedo Neptūnam monēta. Tas nodrošina jūras dieva labvēlību. Tādēļ savlaicīgi sagatavojiet monētu (un fotogrāfu)!

Rezervāciju kalendārs

DatumsStatuss